O MNE plavanie pre deti

Volám sa Petra, som z Košíc a som inštruktorka a trénerka plávania pre deti a bábätká. Plávanie je môj koníček. Pred 10 rokmi sa nám narodila dcéra Vanesska. Keď mala pol roka tak som s ňou začala navštevovať plávanie pre deti. Už vtedy som vedela, že toto je cesta, ktorou sa chcem niekedy v živote vydať. A ako to už býva, keď si niečo v živote veľmi želáte ono to príde 😉 Keď mala Vanesska 2 roky, tak nám odišla inštruktorka plávania, ku ktorej sme chodili do kurzu a nahradila som ju ja. Ďalšie 3 roky som sa vzdelávala a učila bábätká a deti plávať. Ako 5 ročnej sa Vanesske narodil brat Samko. So Samkom som začala s plávaním, keď mal 1 mesiac doma vo vani. Takže som si urobila aj vaňový kurz a na vlastnom dieťati som sa to naučila 🙂 Od Samkových 4 mesiacov som sa zase vrátila k bazénu spolu s ním. Učím bábätká a deti plávať doteraz, veľmi šťastná a spokojná, že robím prácu, ktorá ma veľmi baví. 

Počas týchto 10 rokov praxe s plávaním deti a bábätiek som absolvovala mnoho kurzov a školení plávania, aby som túto prácu mohla vykonávať čo najlepšie.  Vo vzdelávaní pokračujem naďalej, pretože vždy je čo sa učiť 😉 Aj napriek mojej „veľaročnej“ praxi a s 10 ročnými skúsenoťami s plávaním deti a bábätiek sa budem naďalej vzdelávať a prinášať do kurzov nové trendy a metódy.

PREČO PLAVANIE PRE DETI V AQUAKIDS? 

Z

vyškolená certifikovaná inštruktorka plávania s 10 ročnou praxou.

Z

bazén pre deti s prísnou hygienickou kontrolou, s teplotou vody od 30 do 32 °C

Z

vypracovaná metodika plávania, ku každej lekcii plávania pristupujem zodpovedne voči zvereným deťom a bábätkám. Obsah jednotlivých lekcií mám vopred premyslený a naplánovaný.

Z

50 °C sauna pre dieťatko, ktorá odstraňuje psychickú i fyzickú únavu, uvoľňuje, zmierňuje bolesti, prináša príjemný pocit, otužuje telo a zvyšuje jeho obranyschopnosť (pravidelné saunovanie napr. znižuje výskyt chrípky), prekrví dýchacie cesty, posilňuje srdce a cievy, zlepšuje krvný obeh. Pozitívne vplýva aj na deti, ktoré majú často respiračné a astmatické problémy. Na posilnenie imunity sa odporúča pravidelné saunovanie, a to i v lete. Pobyt v saune zlepšuje odolnosť detí proti vírusovým infekciám horných dýchacích ciest. Sauna deťom skvalitňuje spánok, zlepšuje náladu a pohodu.

Chcete sa prihlásiť do kurzu?

AKÉ SÚ CIELE KURZU – PLÁVANIE PRE DETI V AQUAKIDS?

PLÁVANIE PRE DETI DO 3 ROKOV

Z

Lekcie sú vedené hravo a prehľadne. "Plávanie" si užívame

Z

Spestriť si deň a mať pekné spoločné zážitky s dieťatkom

Z

Postupne adaptovať deti na špecifické vlastnosti vodného prostredia

Z

Správne volenými metódami, formou hier, pomocou básničiek a pesničiek oboznámiť deti spoločne s ich rodičmi so základnými plaveckými zručnosťami primeranými veku.

PLÁVANIE PRE DETI OD 3 DO 6 ROKOV

Z

dýchanie - výdych oproti odporu vody

Z

pády a skoky do vody - samostatný skok z okraja bazéna do hlbokej vody a prirodzeným hrabavým pohybom vyplávať nad hladinu

Z

ponáranie a orientácia pod vodou - ponoriť sa pod hladinu vody, zorientovať sa a vyloviť predmet z hĺbky 1m

Z

splývanie v polohe na prsiach a znaku

Z

napodobňovanie plaveckých pohybov

Z

preplávať vzdialenosť viac ako 10m kraulovými, znakovými alebo prsiarskými nohami s plaveckou doskou

Z

preplávať vzdialenosť 5-10 m jedným plaveckým spôsobom (technikou primeranou veku)

Z

bezpečný pohyb vo vode siahajúcej po prsia

Z

mať pred vodou rešpekt, ale nie strach

 

Chcete vedieť viac o našich kurzoch?

„Najhodnotnejším darčekom pre dieťa je čas, ktorý rodičia venujú spoločným zážitkom“ citát od p. Evy Kiedroňovej

MOJE BOHATSTVO

    Sme členom:

    Asociácie priateľov pohybových činností detí vo vodnom prostredí od narodenia do školského veku. Podmienka členstva v asociácii je dodržiavanie všetkých zákonných a interných požiadaviek.

    www.vodnedeti.sk 

    Chcete sa prihlásiť na kurz?

    Navštívte aj náš obchod, kde nájdete plavecké pomôcky a plavky pre Vaše detičky. Skryť